Nadruki transferowe sitodrukowe, co to jest?

Co jest nadruk transferowy sitodrukowy ?

Transfer sitodrukowy polega na przenoszeniu farby sitodrukowej, uprzednio położonej na papier transferowy, na podłoże tekstylne, non woven, plastikowe lub papierowe przy pomocy ciepła. Ta operacja jest realizowana przy użyciu prasy, której tacki  nagrzane są do odpowiedniej temperatury.

Zalety transferów sitodrukowych :

  • Drukując Transferami sitodrukowymi możemy uzyskać bardzo cienkie linie. Tego typu nadruk jest idealny do drukowania wzorów technicznych, obrazów, zdjęć od jednokolorowych do wielokolorowych grafik.
  • W porównaniu z transferami cyfrowymi transfer sitodrukowy charakteryzuje się znacznie wyższą odpornością na pranie i w związku z tym dłuższą żywotnością.
  • Obwody są idealne, ponieważ transfer sitodrukowy nie jest transferem wyciętym, a wyłącznie przenoszonym przy pomocy temperatury.
  • Takie nadruki mogą też być używane na delikatnych podłożach, takich jak parasolki, torby… Mamy też rozwiązania niskotemperaturowe dla materiałów, które nie są odporne na temperaturę, jak również dla tych, które nie mogą być prane.
  • Z ekonomicznego punktu widzenia, ten typ znakowania jest szczególnie interesujący w przypadku wydarzeń lub kampanii reklamowej, które to wymagają ilustracji mulitkolorowych lub fotografii.
  • Brak dodatkowych kosztów w przypadku znakowania na ciemnym podłożu jest dodatkowym atutem dla transferów cyfrowych.

Podłoża

Nasze transfery sitodrukowe są bardzo elastyczne, można nanosić je na różnych typach materiałów, jasnych lub ciemnych.

Sprawdzają się one idealnie na czapkach z daszkiem, na koszulach, na torbach, na bluzach, na parasolkach…

 

Nanoszenie nadruków transferowych na płasko, przy użyciu prasy na gorąco: