Najczęściej zadawane pytania

 

Tutaj znajdą Państwo najczęściej pojawiające się pytania Użytkowników  Printmytransfer.com dotyczące obsługi strony jak i samych transferów sitodrukowych.

 

Nie mogę się zalogować przy użyciu nowego hasła.

 • Należy kliknąć „Nie pamiętam hasła”. Wiadomość e-mail z hasłem zostanie przesłana na podany adres. Jeśli to rozwiązanie nie zadziała to prosimy o kontakt na czacie, gdzie otrzymacie Państwo tymczasowe hasło, które należy zmodyfikować po zalogowaniu do konta.

 

Mój plik nie przechodzi.

 • Należy pobrać gabaryt odpowiadający wymiarom ustawieniom pliku : A3,A4,A5..... w zakładce „Przygotowanie plików”
 • Skopiuj elementy w nowym pliku i zapisuj go w formacie PDF, upewniając się, że wszystkie warstwy są połączone i tło jest przezroczyste. Akceptowane formaty plików są .ai, .eps, .pds i .pdf.

 

Nie mogę załadować żadnego z moich plików!

 • Sprawdź swój system operacyjny i przeglądarkę. Okazało się, że w przypadku korzystania z programu Internet Explorer (IE) w systemie Windows XP, nie można załadować plików na naszej stronie. Nasz zespół techniczny stara się znaleźć rozwiązanie ...

 

Mój plik został załadowany, ale pobieranie zostało zatrzymane na 100% i nic się nie dzieje.

 • Sprawdź, czy wszystkie warstwy są połączone. Może się bowiem zdarzyć, że nasza strona nie wyświetla pliku jeśli warstwy nie są połączone.
 • Nawet jeśli plik zostanie wyświetlony, Printmytransfer.com uwzględni tylko elementy zawarte w warstwie 1.

 

Załadowałem plik, aby zamówić transfer mono kolorowy. Pod koniec sprawdzania pliku, pojawił się prostokąt w kolorze zamiast mojego pliku.

 • Załadowany plik zawiera tło. Należy usunąć tło na oryginalnym pliku, ponownie zapisać, a następnie ponownie przesłać do sprawdzenia przez naszą stronę Printmytransfer.com. Strona wymaga przejrzystości w celu wygenerowania końcowego renderingu transferu sitodruku. Nie zapomnij usunąć oryginalny plik (z tła) z "Moje obrazy".

 

Chcę zamawiać transfer jednokolorowy z pantonem  niedostępnym w karcie koloru.

 • Aktualnie strona Printmytransfer.com nie ma możliwości zarządzania kolorami Pantone inne niż te z karty kolorów.

 

Chcę zamówić transfer sitodrukowy wielokolorowy z danymi wartościami Pantone.

 • To nie jest możliwe na stronie Printmytransfer.com. Więcej informacji na stronie www.seripress.com.

 

Krawędzie mojego transferu odklejają się od materiału

 • Po nałożeniu nadruku jednokolorowego lub multikolorowego na artykule tekstylnym, papier zawsze musi być usunięty, gdy materiał, na którym została ona wykonana, jest chłodzony. Jeśli wyrób jest poruszany zanim ostygło, papier może lekko podnieść się, istnieje wtedy ryzyko że krawędzie nadruku się odklejają. Główną przyczyną tego problemu jest zbyt szybkie otwarcie prasy: papier został "zassany" do góry i nadruk mógł odkleić się na krawędziach.

 • Jest zatem bardzo ważne, aby otwarcie prasy było bardzo progresywne. W celu uniknięcia tego problemu , zespół Printmytransfer.com zaleca Państwu przycisnąć  papier do transferu czystą szmatką tuż po otwarciu prasy i przed poruszaniem artykułu. Należy pamiętać również o częstym czyszczeniu płyty.

 

Transfery sitodrukowe naniesione na wiatrówki lub nylon nie trzymają się.

 • Transfery sitodrukowe Printmytransfer.com mogą być stosowane na większości wiatrówek i produktów nylonowych. Jednak konieczne jest wykonanie testów przed przystąpieniem do produkcji. Warunki wprasowania mogą się różnić dla parametrów materiałów. Generalnie, transfery sitodrukowe nagrzewane są w temperaturze 120 -140 ° C przez 15-25 sekund, ale na niektórych materiałach z nylonu stosowane jest naniesienie w temperaturze 105 ° C w ciągu 5 sekund! Dlatego nie wahaj się spróbować różnych czasów i temperatur. Zapraszamy do wysłania zapytania o próbki transferów-gotowych do naniesienia w Państwa warunkach produkcyjnych.  Tu, we wszystkich przypadkach, papier jest zrywany na zimno.

 

Czy nadruki transferowe Printmytransfer.com można nanieść na artykułach z softshellu?

 • To zależy od produktu. Często na artykułach wykonanych z materiału softshell jest problem z migracją kolorów z materiału na nadruki, szczególnie na wyrobach czarnych i czerwonych. Konieczne jest wykonanie następującego testu: nagrzać transfer w temperaturze 130 ° C przez 25s. Umieścić element nadrukowany blisko źródła ciepła (kaloryfery, okno na słońce ..) przez kilka dni, aby przyspieszyć  potencjalną migrację. Jeśli zmiana koloru nadruku nie wystąpiła w kolejnych dniach, to można produkować używając takie same warunki zgrzewania jak na testach. Jeśli zauważysz zmianę koloru transferu, to oznacza, że transfer sitodrukowy nie nadaje się jako technika znakowania danego materiału. Zespół PrintMyTransfer wtedy poleca znakowanie haftem.